Juleafslutning 2025
Årets juleafslutning bød på masser af fodboldglæde, da børne- og ungdomsspillerne blev blandet på kryds og tværs til hyggeligt samvær, inden dagen blev rundet af med de traditionsrige æbleskiver.
Endnu en gang blev lejligheden brugt til at hylde en tidligere Aarup-spiller for sine bedrifter – denne gang med besøg af den færøske ungdomslandsholdsspiller Tollak Flöche.
Tollak blev budt velkommen med et par ord fra både Sune Hasseltoft, repræsentant for Middelfart Sparekasse, der er trøjesponsor for klubbens børne- og ungdomshold, samt ungdomsansvarlig Steffen Eriksen.
Som en gestus modtog han en Aarup Boldklub-trøje som et minde om tiden i sin barndomsklub. Derudover satte Tollak sin autograf på en færøsk landsholdstrøje, som fremover vil få en fast plads på klubbens "Wall of Fame" i klubhuset, som anerkendelse af hans udtagelse til ungdomslandsholdet.
Efterfølgende var der mulighed for at få en selfie eller en autograf fra Tollak.
En stor tak til Tollak for besøget – vi ønsker ham al mulig held og lykke i fremtiden.
Se flere billeder fra dagen, længere nede på siden...
