Menu
Nyheder 17. august kl. 12:50
Fodbold Fitness for Kvinder
Nyheder
’Klubdag’ strålede i Aarup Boldklub
Nyheder
Aarup BK afholder igen i år 'klubdag'
Nyheder
Klubbens U10 drenge på den store scene
Nyheder
Legatuddeling til Aarup Boldklub

Hovedsponsorer

Kommende kampe
September 2017
20.
onsdag
18.00
Aarup BK
-
Herrer
U16
U16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Fjordager IF
Scankab Arena i Aarup
Scankab
20.
onsdag
18.15
Strib IF
livescore
6 - 3
Kvinder
U16
U16 pige 11M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Strib fritids- & aktivitetscenter
Aarup BK
Strib fritids- & aktivitetscenter
21.
torsdag
18.15
Aarup BK
1
Herrer
U14
U14 drenge A (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Bane 2
EGB
2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2
21.
torsdag
19.15
Morud IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 3
VVS FYN ARENA – Morud
Aarup BK
VVS FYN ARENA – Morud
23.
lørdag
10.00
B 1909
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Tommerup Stadion
Aarup BK
Tommerup Stadion
23.
lørdag
10.00
Ejby IK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Ejby Stadion
Aarup BK (1)
Ejby Stadion
23.
lørdag
10.00
Aarup BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
KFUM-parken
OB (1)
KFUM-parken
23.
lørdag
10.30
KFUM.s BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
KFUM-parken
Aarup BK (2)
KFUM-parken
23.
lørdag
11.00
Aarup BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Tommerup Stadion
MG & BK
Tommerup Stadion
23.
lørdag
11.00
Aarup BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Ejby Stadion
Brenderup IF
Ejby Stadion
23.
lørdag
11.00
Aarup BK
6
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 3
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
Bogense G & IF
7
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
23.
lørdag
11.00
Fjordager IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
KFUM-parken
Aarup BK (2)
KFUM-parken
23.
lørdag
11.30
Strib IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Tommerup Stadion
Aarup BK
Tommerup Stadion
23.
lørdag
11.30
Assens FC (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Ejby Stadion
Aarup BK (1)
Ejby Stadion
23.
lørdag
12.00
Tommerup BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Tommerup Stadion
Aarup BK
Tommerup Stadion
23.
lørdag
12.00
Hårslev/Særslev
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Ejby Stadion
Aarup BK (1)
Ejby Stadion
23.
lørdag
12.00
Aarup BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
KFUM-parken
Søhus Stige
KFUM-parken
23.
lørdag
13.00
Aarup BK
3
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
Søhus Stige
2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
23.
lørdag
13.30
Hårby BK
1
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3B
Aarup BK
3
Scankab Arena i Aarup
Bane R3B
23.
lørdag
14.00
Aarup BK
3
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
OB
6
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
23.
lørdag
14.00
Stige Boldklub 2017
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2017 • Pulje 1
Hauge Gruppen Arena
Aarup BK
Hauge Gruppen Arena
23.
lørdag
14.30
Aarup BK
3
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
Ejby IK
1
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
23.
lørdag
15.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Kvinder
U16
U16 pige 11M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Carl Nielsen Hallen
Aarup BK
Carl Nielsen Hallen
23.
lørdag
15.30
Nr. Aaby IK
2
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
Aarup BK
3
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
23.
lørdag
15.30
Assens FC
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Assens Stadion
Aarup BK
Assens Stadion
24.
søndag
11.00
Aarup BK
1
Herrer
U16
U16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Nr. Aaby IK
2
Scankab Arena i Aarup
Scankab
24.
søndag
11.00
Aarup BK
6
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
Tarup/Paarup IF
3
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
24.
søndag
11.00
Hårby BK
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Hårby Stadion
Aarup BK
Hårby Stadion
24.
søndag
13.00
Aarup BK
5
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 3
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Otterup B & IK
7
Scankab Arena i Aarup
Scankab
25.
mandag
18.00
Aarup BK
1
Herrer
M+40
Veteran 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Glamsbjerg IF
2
Scankab Arena i Aarup
Scankab
27.
onsdag
17.45
Aarup BK
1
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
Tårup IF
7
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
27.
onsdag
18.00
Aarup BK
1
Kvinder
U12
U12 pige B/C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
Nr.Aaby/Båring
2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
30.
lørdag
10.00
Aarup BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Søndersø Stadion
OB (1)
Søndersø Stadion
30.
lørdag
10.30
Aarup BK (1)
1
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
Assens FC (1)
3
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
30.
lørdag
10.30
KFUM.s BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Søndersø Stadion
Aarup BK (2)
Søndersø Stadion
30.
lørdag
11.00
SSV Højfyn
7
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
Aarup BK (1)
1
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
30.
lørdag
11.00
Marienlyst
Herrer
U16
U16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Marienlystcentret
Aarup BK
Marienlystcentret
30.
lørdag
11.00
OKS
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Søndersø Stadion
Aarup BK (2)
Søndersø Stadion
30.
lørdag
11.30
Bogense G & IF
6
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
Aarup BK (1)
1
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
30.
lørdag
12.00
Assens FC (2)
3
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
Aarup BK (1)
1
Scankab Arena i Aarup
Bane R3A
30.
lørdag
12.00
KFUM.s BK
Herrer
U14
U14 drenge A (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
KFUM-parken
Aarup BK
KFUM-parken
30.
lørdag
12.00
Aarup BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Søndersø Stadion
Søndersø BK
Søndersø Stadion
30.
lørdag
12.00
KRFK
Kvinder
U12
U12 pige B/C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Krogsbølle Stadion
Aarup BK
Krogsbølle Stadion
30.
lørdag
13.00
OB
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Tommerup Stadion
Aarup BK
Tommerup Stadion
30.
lørdag
13.00
Aarup BK
1
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
SSV Højfyn
2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
30.
lørdag
14.30
Brenderup IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Tommerup Stadion
Aarup BK
Tommerup Stadion
30.
lørdag
15.00
Aarup BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Tommerup Stadion
Tommerup BK
Tommerup Stadion
30.
lørdag
15.00
Aarup BK
6
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Strib IF
7
Scankab Arena i Aarup
Scankab
30.
lørdag
15.30
Aarup BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Tommerup Stadion
Verninge IF
Tommerup Stadion
30.
lørdag
15.30
Glamsbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Aarup BK
Glamsbjerg Stadion
Oktober 2017
1.
søndag
00.00
Aarup BK
6
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 3
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
Sanderum BK
3
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
1.
søndag
10.00
B 1909
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Flemløse Stadion
Aarup BK
Flemløse Stadion
1.
søndag
10.00
Aarup BK
1
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
Tarup/Paarup IF
7
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
1.
søndag
11.00
Aarup BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Flemløse Stadion
Flemløse BK
Flemløse Stadion
1.
søndag
11.00
Søndersø BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 3
Søndersø Stadion
Aarup BK
Søndersø Stadion
1.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
Kvinder
U16
U16 pige 11M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Aarup BK
Ullerslev Stadion
1.
søndag
11.15
Otterup B & IK
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Nordfyns Bank Arena
Aarup BK
Nordfyns Bank Arena
1.
søndag
11.30
EGB
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Flemløse Stadion
Aarup BK
Flemløse Stadion
1.
søndag
12.00
Tommerup BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Flemløse Stadion
Aarup BK
Flemløse Stadion
1.
søndag
15.00
Aarup BK
1
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Allested U & IF
7
Scankab Arena i Aarup
Scankab

Følg os på facebook