Menu

Bliv træner

Bliv træner

Går du med drømmen om at blive træner eller hjælpetræner og kan du lide at lære fra dig og give børnene en god oplevelse, så vil vi rigtig gerne høre fra dig.

I en lille klub, som Aarup, har vi brug for nogle frivillige ildsjæle som kunne tænke sig at være træner og bidrage til at klubbens medlemmer bliver nogle bedre fodboldspillere.

 Som træner kan vi tilbyde dig:

  • Fri kontingent
  • Mulighed for træneruddannelse eller kursus
  • Træningssæt (blå overdel/ resten sort)
  • Omkostningsgodtgørelse på 600 kr. til telefon mv. om året.
  • Kibæk Cup, Juleafslutning og andre sociale arrangementer
  • Personlig udvikling
  • Adgang til klubbens faciliteter

 

For at lette arbejdet for alle vores nye trænere har vi udarbejdet en trænerhåndbog som vi forventer du læser igennem inden du starter. Den indeholder en masse praktiske information som kan hjælpe dig med at komme godt fra start i Aarup Boldklub.

Nyheder I går kl. 12:50
Fodbold Fitness for Kvinder
Nyheder
’Klubdag’ strålede i Aarup Boldklub
Nyheder
Aarup BK afholder igen i år 'klubdag'
Nyheder
Klubbens U10 drenge på den store scene
Nyheder
Legatuddeling til Aarup Boldklub

Hovedsponsorer

Kommende kampe
August 2017
18.
fredag
18.30
Nr. Aaby IK
Herrer
U16
U16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Aarup BK
Nr.Aaby Idrætspark
18.
fredag
18.45
Nr. Aaby IK
livescore
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 3
Nr.Aaby Idrætspark
Aarup BK
Nr.Aaby Idrætspark
18.
fredag
18.45
Aarup BK
6
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Chang (3)
7
Scankab Arena i Aarup
Scankab
19.
lørdag
10.00
Aarup BK
1
Herrer
U14
U14 drenge A (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Bane 2
Otterup B & IK
7
Scankab Arena i Aarup
Bane 2
19.
lørdag
13.00
Aarup BK
6
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
Ebberup IF
7
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
20.
søndag
09.30
Søhus Stige
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Rema 1000 Arena Søhus
Aarup BK
Rema 1000 Arena Søhus
20.
søndag
10.00
Aarup BK
1
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 3
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
Båring GF
2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
20.
søndag
11.30
Rudkøbing BK
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2017 • Pulje 1
Rudkøbing Stadion
Aarup BK
Rudkøbing Stadion
20.
søndag
11.30
Haarby BK
Kvinder
U12
U12 pige B/C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Hårby Stadion
Aarup BK
Hårby Stadion
20.
søndag
15.00
Aarup BK
5
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Ø.B.
7
Scankab Arena i Aarup
Scankab
21.
mandag
18.45
OB
Herrer
M+40
Veteran 2017 • Pulje 1
OB-Ådalen
Aarup BK
OB-Ådalen
22.
tirsdag
18.30
EGB
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Gelsted Stadion
Aarup BK
Gelsted Stadion
23.
onsdag
18.30
Aarup BK
5
Herrer
U16
U16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Marienlyst
7
Scankab Arena i Aarup
Scankab
25.
fredag
18.30
Brylle/Tommerup
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Brylle Fritidscenter
Aarup BK
Brylle Fritidscenter
26.
lørdag
10.00
Ejby IK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Albani Arena Vissenbjerg
Aarup BK (1)
Albani Arena Vissenbjerg
26.
lørdag
10.00
Aarup BK
6
Herrer
U14
U14 drenge A (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Bane 2
Skårup IF
7
Scankab Arena i Aarup
Bane 2
26.
lørdag
10.30
Aarup BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 2
Båring GF.s anlæg
Båring GF
Båring GF.s anlæg
26.
lørdag
10.30
Aarup BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
OKSON-Park
OKS
OKSON-Park
26.
lørdag
11.00
Aarup BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Albani Arena Vissenbjerg
Brenderup IF
Albani Arena Vissenbjerg
26.
lørdag
11.00
FEH Fodbold
Herrer
U16
U16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Hårby Stadion
Aarup BK
Hårby Stadion
26.
lørdag
11.00
Brenderup IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 2
Båring GF.s anlæg
Aarup BK
Båring GF.s anlæg
26.
lørdag
11.00
KFUM.s BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
OKSON-Park
Aarup BK (2)
OKSON-Park
26.
lørdag
11.30
SSV Højfyn
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Albani Arena Vissenbjerg
Aarup BK (1)
Albani Arena Vissenbjerg
26.
lørdag
11.30
Verninge IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 2
Båring GF.s anlæg
Aarup BK
Båring GF.s anlæg
26.
lørdag
11.30
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
OKSON-Park
Aarup BK (2)
OKSON-Park
26.
lørdag
12.00
KRFK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Albani Arena Vissenbjerg
Aarup BK (1)
Albani Arena Vissenbjerg
26.
lørdag
12.00
Nr. Aaby IK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 2
Båring GF.s anlæg
Aarup BK
Båring GF.s anlæg
26.
lørdag
12.00
Hårslev/Særslev U12
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Særslev Stadion
Aarup BK
Særslev Stadion
26.
lørdag
12.00
Fjordager IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
OKSON-Park
Aarup BK (2)
OKSON-Park
26.
lørdag
15.00
Bolbro G & IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 2
Bolbro-Parken
Aarup BK
Bolbro-Parken
26.
lørdag
15.00
Aarup BK
1
Kvinder
U16
U16 pige 11M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Bane 2
Strib IF
2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2
27.
søndag
10.00
Aarup BK
3
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
MG & BK
6
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
27.
søndag
10.00
Tarup/Paarup IF
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Home Tarup Park
Aarup BK
Home Tarup Park
27.
søndag
10.30
Morud IF
1
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
Aarup BK
3
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
27.
søndag
11.00
Aarup BK
3
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
B1913
1
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
27.
søndag
11.30
Aarup BK
3
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
Flemløse BK
2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
27.
søndag
13.00
Aarup BK
5
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 3
Scankab Arena i Aarup
Scankab
SSV Højfyn
7
Scankab Arena i Aarup
Scankab
27.
søndag
13.00
Aarup BK
Herrer
U17
U17 drenge B (født 2001) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Dalum IF
Scankab Arena i Aarup
27.
søndag
15.00
Aarup BK
3
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
Hårslev/Særslev U14
6
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
27.
søndag
15.00
Aarup BK
1
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Skeby GF
2
Scankab Arena i Aarup
Scankab
27.
søndag
15.30
Aarup BK
5
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
Otterup B & IK
7
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
28.
mandag
18.00
Aarup BK
1
Kvinder
U12
U12 pige B/C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
Særslev/Hårslev U12 Piger
3
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
28.
mandag
18.45
Aarup BK
2
Herrer
M+40
Veteran 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Kildemosens BK
7
Scankab Arena i Aarup
Scankab
29.
tirsdag
18.30
Aarup BK
5
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Fjordager IF
7
Scankab Arena i Aarup
Scankab
30.
onsdag
18.30
Aarup BK
5
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 3
Scankab Arena i Aarup
Scankab
BIF/FHIF
7
Scankab Arena i Aarup
Scankab

Følg os på facebook