Menu

U14 Drenge

Træningstidspunkter på Rosenvænget 

Mandag kl. 17.30 - 19.00

Onsdag kl. 17.30 - 19.00

Holdets stab

Træner
ingen pic
Søren Alsing Jacobsen
Træner
ingen pic
Peter Nissen
Træner
ingen pic
Heine Jacobsen

Spillerliste

ingen img
Albert Ø. Toft
ingen img
Ayham Abdollah
profil
Casper Solmer
profil
Filip Alessandro K. Petersen
ingen img
Gustav Poulsen
profil
Jeppe Fruergaard Pedersen
profil
Jonathan Balle Strøger Skov
ingen img
Lasse Alnor Padkjær
profil
Mads Nissen
profil
Mads Søgaard
ingen img
Magnus Kring sørensen
ingen img
Mathias Lyngsø Hansen
profil
Mike Frederik Tablo Clausen
profil
Mikkel Tang Hansen
profil
Niclas Palmblad Skov Nielsen
ingen img
Oliver Korsgaard
profil
Patrick Drøge
profil
Sebastian Agersnap-Henningsen
profil
Sebastian Jakobsen
ingen img
Simon BS Andersen
ingen img
Simon Jessen
ingen img
Teis Rasmussen
profil
Valdemar Alsing Plovgaard

Næste kampU14 drenge A (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1

Hjemme mod
Otterup B & IK
19. aug
Kl. 10.00
Scankab Arena i Aarup
U14 drenge A (født 2004) - Efterår 2017 - Pulje 1

Næste kampU14 drenge 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2

Ude mod
EGB
22. aug
Kl. 18.30
Gelsted Stadion
U14 drenge 8M (født 2004) - Efterår 2017 - Pulje 2

KampprogramU14 drenge A (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

Aarup BK
19. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Otterup B & IK

Aarup BK
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Skårup IF
September 2017

SSV Højfyn
2. sep
Kl. 10.00
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Aarup BK

Aarup BK
9. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Søndersø BK

O K S
17. sep
Kl. 09.00
Ude
OKSON-Park

Aarup BK

Aarup BK
23. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

EGB

KFUM.s BK
30. sep
Kl. 12.00
Ude
KFUM-parken

Aarup BK
Oktober 2017

Aarup BK
7. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Nr. Aaby IK

Tommerup BK
28. okt
Kl. 10.00
Ude
Tommerup Stadion

Aarup BK

KampprogramU14 drenge 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2

August 2017

EGB
22. aug
Kl. 18.30
Ude
Gelsted Stadion

Aarup BK

Aarup BK
27. aug
Kl. 15.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Hårslev/Særslev U14
September 2017

Aarup BK
9. sep
Kl. 11.45
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Søndersø BK

KFUM.s BK
17. sep
Kl. 11.00
Ude
KFUM-parken

Aarup BK

Aarup BK
24. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Tarup/Paarup IF
Oktober 2017

OB
1. okt
Kl. 10.30
Ude
OB-Ådalen

Aarup BK

Tommerup BK
11. okt
Kl. 17.30
Ude
Tommerup Stadion

Aarup BK

Aarup BK
29. okt
Kl. 10.30
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Assens FC

StillingU14 drenge A (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 EGB 0 0 0 0 0
2 KFUM.s BK 0 0 0 0 0
3 Nr. Aaby IK 0 0 0 0 0
4 O K S 0 0 0 0 0
5 Otterup B & IK 0 0 0 0 0
6 Skårup IF 0 0 0 0 0
7 SSV Højfyn 0 0 0 0 0
8 Søndersø BK 0 0 0 0 0
9 Tommerup BK 0 0 0 0 0
10 Aarup BK 0 0 0 0 0

StillingU14 drenge 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Tommerup BK 1 1 0 0 3
2 EGB 0 0 0 0 0
3 Hårslev/Særslev U14 0 0 0 0 0
4 KFUM.s BK 0 0 0 0 0
5 OB 0 0 0 0 0
6 Søndersø BK 0 0 0 0 0
7 Tarup/Paarup IF 0 0 0 0 0
8 Aarup BK 0 0 0 0 0
9 Assens FC 1 0 0 1 0

HoldstatistikU14 drenge A (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1

Kampe 0
Mål 0
Højde Gns. 0 cm
Alder Gns. 0 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form

HoldstatistikU14 drenge 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2

Kampe 0
Mål 0
Højde Gns. 0 cm
Alder Gns. 0 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form