Menu

3. hold

Holdbillede 

Serie 3

Træningstidspunkter på Rosenvænget

Tirsdag kl. 19.00 - 20.30

Torsdag kl. 19.00 - 20.30

Holdets stab

Træner
ingen pic
Søren Fischer
Assistenttræner
ingen pic
Steen Sørensen

Spillerliste

ingen img
Aleksander Emil Knudsen
profil
Allan Jørgensen
ingen img
Andreas Kruse Bertelsen
profil
Bjarne Barslund
ingen img
Casper Thielsen
ingen img
Claus Jacobsen
profil
Daniel Kruse Bertelsen
ingen img
Emil Gangelhoff
ingen img
Henrik Andreasen
ingen img
Jesper Bryde Andersen
ingen img
John Møller
ingen img
Jonas Pedersen
ingen img
Kasper Krag Kjer
ingen img
Kevin Bay
ingen img
Kristoffer Nielsen
profil
Lars Søgaard Hansen
ingen img
Mads Jensen
ingen img
Mads Led Hansen
ingen img
Martin Juhl Nielsen
ingen img
Martin Ulli Nielsen
ingen img
Morten West
ingen img
Rasmus Helleberg Eriksen
ingen img
Steen Klüver
ingen img
Steen Sørensen
ingen img
Steve Nør
ingen img
Søren Fischer
ingen img
Søren Hansen

Næste kampHerre S3, efterår 2017 • Pulje 6

Hjemme mod
Chang (3)
18. aug
Kl. 18.45
Scankab Arena i Aarup
Herre S3, efterår 2017 - Pulje 6

KampprogramHerre S3, efterår 2017 • Pulje 6

August 2017

Aarup BK
18. aug
Kl. 18.45
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Chang (3)

Brylle/Tommerup
25. aug
Kl. 18.30
Ude
Brylle Fritidscenter

Aarup BK
September 2017

Aarup BK
2. sep
Kl. 15.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Ubberud IF (2)

Glamsbjerg IF
5. sep
Kl. 18.30
Ude
Glamsbjerg Stadion

Aarup BK

Gelsted
8. sep
Kl. 18.00
Ude
Gelsted Stadion

Aarup BK

Aarup BK
17. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

SSV Højfyn

Assens FC
23. sep
Kl. 15.30
Ude
Assens Stadion

Aarup BK

Aarup BK
30. sep
Kl. 15.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Strib IF
Oktober 2017

Skjoldsparken IF
8. okt
Kl. 11.00
Ude
PRODUKTEN PARK

Aarup BK

Aarup BK
15. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Kauslunde IF

Flemløse/Haarby
21. okt
Kl. 15.00
Ude
Flemløse Stadion

Aarup BK

StillingHerre S3, efterår 2017 • Pulje 6

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Gelsted 1 1 0 0 3
2 Assens FC 1 1 0 0 3
3 Chang (3) 1 1 0 0 3
4 Skjoldsparken IF 1 1 0 0 3
5 Brylle/Tommerup 1 0 1 0 1
6 Kauslunde IF 1 0 1 0 1
7 Glamsbjerg IF 0 0 0 0 0
8 Aarup BK 0 0 0 0 0
9 Flemløse/Haarby 1 0 0 1 0
10 Ubberud IF (2) 1 0 0 1 0
11 Strib IF 1 0 0 1 0
12 SSV Højfyn 1 0 0 1 0

Holdstatistik - genereltHerre S3, efterår 2017 • Pulje 6

Kampe 0
Mål 0
Højde Gns. 180 cm
Alder Gns. 24 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form