Menu

1. hold og 2. hold

 Træningstidspunkter på Rosenvænget

Tirsdag kl. 19.00 - 20.30

Torsdag kl. 19.00 - 20.30

Holdets stab

Træner
profil
Lars Berg Arneborg
Massør
profil
Lars Søgaard Hansen
Målmandstræner
ingen pic
Jesper Værlund
Assistenttræner
ingen pic
Kenneth Hansen
Træner
ingen pic
Kristoffer Gørtz
Træner
ingen pic
Jonatan Bøllingtoft
Holdleder
ingen pic
Preben Nissen

Spillerliste

profil
Ahmedin Turkanovic
profil
Alexander Jørgensen
profil
Anders Madsen
profil
Andreas Jensen
ingen img
Andreas Nielsen
profil
Chadi Ibrahim Dalal
profil
Christian Madsen
profil
Christian Stenshøj
ingen img
Henrik Nørgaard Skov
ingen img
Jacob K. Rasmussen
profil
Jesper Andersen
ingen img
Jesper Værlund
profil
Jonatan Bøllingtoft
ingen img
Kenneth Hansen
profil
Lars Berg Arneborg
ingen img
Mads Jensen
profil
Michael Blomme
profil
Michael Werenberg
profil
Mikkel Nissen
profil
Nicolai Jensen
ingen img
Nicolaj Morgen
profil
Nikolaj Bøllingtoft
ingen img
Oliver Høvring
profil
Rasmus Andersen
ingen img
Rasmus Nielsen
profil
Rasmus Nissen
profil
Rasmus West Hansen
profil
Simon Nygaard
profil
Simon West Hansen
profil
Steffen Eriksen
ingen img
Sune Henriksen
profil
Thomas Søgaard Hansen
profil
Ulrik Holmegaard

Næste kampHerre S1, 2017/2018 • Pulje 2

Ude mod
Hårslev
28. okt
Kl. 14.00
Hårslev Stadion
Herre S1, 2017/2018 - Pulje 2

Næste kampHerre S2, 2017/2018 • Pulje 3

Ude mod
Søhus Stige
28. okt
Kl. 14.00
Rema 1000 Arena Søhus
Herre S2, 2017/2018 - Pulje 3

KampprogramHerre S1, 2017/2018 • Pulje 2

August 2017

Strib IF
3 - 0
livescore
Ude
Strib fritids- & aktivitetscenter

Aarup BK

Aarup BK
3 - 2
livescore
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Ø.B.

Bolbro G & IF
0 - 6
livescore
Ude
Bolbro-Parken

Aarup BK

Aarup BK
4 - 2
livescore
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Fjordager IF
September 2017

KFUM.s BK
1 - 4
livescore
Ude
KFUM-parken

Aarup BK

Aarup BK
2 - 2
livescore
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Allesø GF

B1913
3 - 5
livescore
Ude
Campus Road

Aarup BK

Aarup BK
8 - 3
livescore
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Chang

FC Avrasya
7 - 3
livescore
Ude
Risingskolen

Aarup BK

Glamsbjerg IF
3 - 1
livescore
Ude
Glamsbjerg Stadion

Aarup BK
Oktober 2017

Aarup BK
4 - 2
livescore
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Ubberud IF

KRFK
0 - 5
livescore
Ude
Roerslev Stadion

Aarup BK

Aarup BK
2 - 5
livescore
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Tarup-Paarup IF

Hårslev
28. okt
Kl. 14.00
Ude
Hårslev Stadion

Aarup BK
Marts 2018

Chang
30. mar
Kl. 00.00
Ude
Chang Arena

Aarup BK
April 2018

Bogense G & IF
4. apr
Kl. 18.30
Ude
Bogense Stadion

Aarup BK

Aarup BK
8. apr
Kl. 00.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Strib IF

Ø.B.
14. apr
Kl. 00.00
Ude
Ø.B.s Anlæg

Aarup BK

Aarup BK
17. apr
Kl. 18.45
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Bolbro G & IF

Fjordager IF
21. apr
Kl. 00.00
Ude
Fjordager IF.s anlæg

Aarup BK

Aarup BK
28. apr
Kl. 00.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

KFUM.s BK
Maj 2018

Allesø GF
6. maj
Kl. 00.00
Ude
Allesø/Spurvelundsskolen

Aarup BK

Aarup BK
12. maj
Kl. 00.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

B1913

Aarup BK
20. maj
Kl. 00.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

FC Avrasya

Aarup BK
27. maj
Kl. 00.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Bogense G & IF

Aarup BK
29. maj
Kl. 18.45
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Glamsbjerg IF
Juni 2018

Ubberud IF
3. jun
Kl. 00.00
Ude
Ubberud Stadion - Korup VVS

Aarup BK

Aarup BK
9. jun
Kl. 00.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

KRFK

Tarup-Paarup IF
16. jun
Kl. 00.00
Ude
Home Tarup Park

Aarup BK

Aarup BK
24. jun
Kl. 00.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Hårslev

KampprogramHerre S2, 2017/2018 • Pulje 3

August 2017

Aarup BK
5 - 0
livescore
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Brylle/Tommerup

Nr. Aaby IK
0 - 4
livescore
Ude
Nr.Aaby Idrætspark

Aarup BK

Aarup BK
4 - 1
livescore
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

SSV Højfyn

Aarup BK
2 - 1
livescore
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

BIF/FHIF
September 2017

MG & BK
3 - 0
livescore
Ude
MG & BK.s anlæg

Aarup BK

Morud IF
0 - 3
livescore
Ude
VVS FYN ARENA – Morud

Aarup BK

Aarup BK
3 - 6
livescore
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Otterup B & IK
Oktober 2017

Søndersø BK
UHT
Ude
Søndersø Stadion

Aarup BK

Aarup BK
1 - 4
livescore
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Skamby

Irakisk forening
HHT
Ude
Humlehaveskolen

Aarup BK

Aarup BK
0 - 6
livescore
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Korup IF

Søhus Stige
28. okt
Kl. 14.00
Ude
Rema 1000 Arena Søhus

Aarup BK
April 2018

Brylle/Tommerup
1. apr
Kl. 00.00
Ude
Tommerup Stadion

Aarup BK

Aarup BK
7. apr
Kl. 00.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Nr. Aaby IK

SSV Højfyn
15. apr
Kl. 00.00
Ude
Albani Arena Skalbjerg

Aarup BK

BIF/FHIF
22. apr
Kl. 00.00
Ude
Brenderup Stadion

Aarup BK

Aarup BK
28. apr
Kl. 00.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

MG & BK
Maj 2018

Aarup BK
13. maj
Kl. 00.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Morud IF

Otterup B & IK
23. maj
Kl. 18.45
Ude
Nordfyns Bank Arena

Aarup BK

Aarup BK
27. maj
Kl. 00.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Søndersø BK
Juni 2018

Skamby
2. jun
Kl. 00.00
Ude
Skamby Stadion

Aarup BK

Aarup BK
9. jun
Kl. 00.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Irakisk forening

Korup IF
17. jun
Kl. 00.00
Ude
Korup Kultur- & Idrætscenter

Aarup BK

Aarup BK
24. jun
Kl. 00.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Søhus Stige

StillingHerre S1, 2017/2018 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ø.B. 14 10 1 3 31
2 Fjordager IF 14 9 3 2 30
3 Glamsbjerg IF 14 9 3 2 30
4 Bogense G & IF 13 9 1 3 28
5 Allesø GF 14 7 5 2 26
6 Aarup BK 13 8 1 4 25
7 Chang 14 8 0 6 24
8 Tarup-Paarup IF 14 7 2 5 23
9 B1913 14 7 0 7 21
10 KFUM.s BK 14 5 2 7 17
11 Ubberud IF 14 5 2 7 17
12 Bolbro G & IF 14 5 1 8 16
13 Hårslev 14 3 3 8 12
14 Strib IF 14 2 2 10 8
15 FC Avrasya 14 2 1 11 7
16 KRFK 14 1 1 12 4

StillingHerre S2, 2017/2018 • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Søndersø BK 11 10 0 1 30
2 Søhus Stige 9 8 0 1 24
3 Otterup B & IK 11 6 2 3 20
4 MG & BK 11 6 1 4 19
5 Korup IF 11 6 1 3 19
6 Aarup BK 11 6 0 5 18
7 BIF/FHIF 11 4 2 5 14
8 SSV Højfyn 10 4 1 5 13
9 Skamby 12 4 0 8 12
10 Nr. Aaby IK 10 3 2 5 11
11 Morud IF 11 3 0 8 9
12 Brylle/Tommerup 11 3 0 8 9
13 Irakisk forening 11 1 1 8 4

Følg os på Facebook

Holdstatistik - spillereHerre S1, 2017/2018 • Pulje 2

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Ahmedin Turkanovic 4 1 0 0 0 0
Alexander Jørgensen 3 0 0 0 0 0
Anders Madsen 12 5 1 3 0 0
Andreas Jensen 11 2 0 1 0 0
Chadi Ibrahim Dalal 9 0 0 2 0 0
Christian Madsen 13 13 3 1 0 0
Henrik Nørgaard Skov 2 1 0 0 0 0
Jacob K. Rasmussen 4 0 0 0 0 0
Jesper Andersen 12 1 3 1 0 0
Michael Blomme 9 0 0 1 0 0
Mikkel Nissen 3 1 1 1 0 0
Nicolai Jensen 7 0 0 0 0 0
Nicolaj Morgen 2 0 0 0 0 0
Rasmus Andersen 11 3 1 0 0 0
Rasmus Nielsen 13 0 0 3 0 0
Rasmus West Hansen 13 5 1 0 0 0
Simon Nygaard 12 4 1 1 0 0
Simon West Hansen 13 10 6 2 0 0
Thomas Søgaard Hansen 13 0 0 0 0 0
Ulrik Holmegaard 10 0 0 2 0 0

Holdstatistik - spillereHerre S2, 2017/2018 • Pulje 3

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Ahmedin Turkanovic 7 5 1 0 0 0
Aleksander Emil Knudsen 1 0 0 0 0 0
Alexander Jørgensen 9 1 1 0 0 1
Andreas Jensen 1 0 0 0 0 0
Andreas Pihl 1 3 0 0 0 0
Christian Stenshøj 2 0 0 0 0 0
Daniel Kruse Bertelsen 9 0 0 0 0 0
Hasan Sørensen 2 0 0 0 0 0
Henrik Andreasen 1 0 0 0 0 0
Jacob K. Rasmussen 8 0 1 1 0 0
Jesper Andersen 1 0 1 0 0 0
Jesper Bryde Andersen 8 0 0 0 0 0
Jonas Pedersen 9 0 0 3 0 1
Kristoffer Nielsen 9 0 0 0 0 0
Lars Berg Arneborg 7 1 3 0 0 0
Mads Jensen 8 1 1 0 0 1
Martin Ulli Nielsen 1 0 0 0 0 0
Michael Werenberg 1 1 1 0 0 0
Mikkel Nissen 6 3 2 0 0 1
Nicolaj Morgen 4 2 1 0 0 0
Nikolaj Bøllingtoft 4 0 0 0 1 0
Oliver Høvring 1 0 0 0 0 0
Rasmus Andersen 1 0 0 0 0 0
Rasmus Helleberg Eriksen 1 0 0 0 0 0
Rasmus Nissen 2 3 2 0 0 0
Steffen Eriksen 2 1 0 0 0 0
Steve Nør 6 0 0 0 0 0
Tobias Thorenfeldt Nielsen 1 0 0 0 0 0

Trøjesponsor

Holdstatistik - genereltHerre S1, 2017/2018 • Pulje 2

Kampe 13
Mål 47
Højde Gns. 182 cm
Alder Gns. 26 år
Gule kort 18
Røde kort 0
Seneste form
T
Aarup BK
2-5
Tarup-Paarup IF
V
KRFK
0-5
Aarup BK
V
Aarup BK
4-2
Ubberud IF
T
Glamsbjerg IF
3-1
Aarup BK
T
FC Avrasya
7-3
Aarup BK

Holdstatistik - genereltHerre S2, 2017/2018 • Pulje 3

Kampe 12
Mål 28
Højde Gns. 180 cm
Alder Gns. 25 år
Gule kort 6
Røde kort 1
Seneste form
V
Aarup BK
3-0
Irakisk forening
T
Aarup BK
0-6
Korup IF
V
Irakisk forening
0-3
Aarup BK
T
Aarup BK
1-4
Skamby
T
Søndersø BK
3-0
Aarup BK