Menu

U9 Drenge

INDSÆT HOLDBILLEDE

U9 drenge
Træningstidspunkter på Bane 2

Tirsdag kl. 16.30 - 17.30

Torsdag kl. 16.30 - 17.30 

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Victor Stavensø Halskov
Træner
ingen pic
Mads Pagh Sørensen

Spillerliste

ingen img
Aksel Warberg
ingen img
Benjamin Hedemand-Grarup
ingen img
Birk Brundtland-Stenshøj
ingen img
Elias Pagh Sørensen
ingen img
Magnus Bøgedal Slothuus
ingen img
Marc Sellebjerg
ingen img
Nellie Mulvad Gejel
ingen img
Nikolaj Roos Jespersen
ingen img
Sander Juul Pedersen

Næste kampU9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2

Ude mod
Ejby IK
23. sep
Kl. 10.00
Ejby Stadion
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 - Pulje 2

Næste kampU9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3

Hjemme mod
OB (1)
23. sep
Kl. 10.00
KFUM-parken
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 - Pulje 3

KampprogramU9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2

August 2017

Ejby IK
Spillet
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Aarup BK (1)

Aarup BK (1)
Spillet
Hjemme
Albani Arena Vissenbjerg

Brenderup IF

SSV Højfyn
Spillet
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Aarup BK (1)

KRFK
Spillet
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Aarup BK (1)
September 2017

Aarup BK (1)
Spillet
Hjemme
Strib fritids- & aktivitetscenter

Assens FC (1)

KRFK
Spillet
Ude
Strib fritids- & aktivitetscenter

Aarup BK (1)

Strib IF
Spillet
Ude
Strib fritids- & aktivitetscenter

Aarup BK (1)

Assens FC (2)
Spillet
Ude
Strib fritids- & aktivitetscenter

Aarup BK (1)

Ejby IK
23. sep
Kl. 10.00
Ude
Ejby Stadion

Aarup BK (1)

Aarup BK (1)
23. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Ejby Stadion

Brenderup IF

Assens FC (1)
23. sep
Kl. 11.30
Ude
Ejby Stadion

Aarup BK (1)

Hårslev/Særslev
23. sep
Kl. 12.00
Ude
Ejby Stadion

Aarup BK (1)

Aarup BK (1)
30. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Assens FC (1)

SSV Højfyn
30. sep
Kl. 11.00
Ude
Scankab Arena i Aarup

Aarup BK (1)

Bogense G & IF
30. sep
Kl. 11.30
Ude
Scankab Arena i Aarup

Aarup BK (1)

Assens FC (2)
30. sep
Kl. 12.00
Ude
Scankab Arena i Aarup

Aarup BK (1)
Oktober 2017

SSV Højfyn
7. okt
Kl. 10.00
Ude
Brenderup Stadion

Aarup BK (1)

Aarup BK (1)
7. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Brenderup Stadion

Brenderup IF

Hårslev/Særslev
7. okt
Kl. 11.30
Ude
Brenderup Stadion

Aarup BK (1)

Bogense G & IF
7. okt
Kl. 12.00
Ude
Brenderup Stadion

Aarup BK (1)

KampprogramU9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3

August 2017

Aarup BK (2)
Spillet
Hjemme
OKSON-Park

OKS

KFUM.s BK
Spillet
Ude
OKSON-Park

Aarup BK (2)

Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Spillet
Ude
OKSON-Park

Aarup BK (2)

Fjordager IF
Spillet
Ude
OKSON-Park

Aarup BK (2)
September 2017

Aarup BK (2)
Spillet
Hjemme
Fjordager IF.s anlæg

Søhus Stige

Fjordager IF
Spillet
Ude
Fjordager IF.s anlæg

Aarup BK (2)

OKS
Spillet
Ude
Fjordager IF.s anlæg

Aarup BK (2)

Aarup BK (2)
Spillet
Hjemme
Fjordager IF.s anlæg

Søndersø BK

Aarup BK (2)
23. sep
Kl. 10.00
Hjemme
KFUM-parken

OB (1)

KFUM.s BK
23. sep
Kl. 10.30
Ude
KFUM-parken

Aarup BK (2)

Fjordager IF
23. sep
Kl. 11.00
Ude
KFUM-parken

Aarup BK (2)

Aarup BK (2)
23. sep
Kl. 12.00
Hjemme
KFUM-parken

Søhus Stige

Aarup BK (2)
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Søndersø Stadion

OB (1)

KFUM.s BK
30. sep
Kl. 10.30
Ude
Søndersø Stadion

Aarup BK (2)

OKS
30. sep
Kl. 11.00
Ude
Søndersø Stadion

Aarup BK (2)

Aarup BK (2)
30. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Søndersø Stadion

Søndersø BK
Oktober 2017

Aarup BK (2)
7. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

Søhus Stige

Fjordager IF
7. okt
Kl. 10.30
Ude
Scankab Arena i Aarup

Aarup BK (2)

OKS
7. okt
Kl. 11.00
Ude
Scankab Arena i Aarup

Aarup BK (2)

Aarup BK (2)
7. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Scankab Arena i Aarup

B 1909