Menu

Bestyrelsen

Senior formand
profilepic
Lars Berg Arneborg
Ungdomsformand
ingen img
Anders Lebæk
Medlem
profilepic
Bjarne Barslund
Medlem
ingen img
Rasmus Nielsen
Supplant
profilepic
Jesper Andersen
Supplant
profilepic
Alexander Jørgensen

Hovedsponsorer

Kommende kampe
Oktober 2017
25.
onsdag
18.00
Tårup IF
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Frørup Andelskasse Arena
Aarup BK
Frørup Andelskasse Arena
28.
lørdag
10.00
Tommerup BK
Herrer
U14
U14 drenge A (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Tommerup Stadion
Aarup BK
Tommerup Stadion
28.
lørdag
10.00
Tarup/Paarup IF
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Home Tarup Park
Aarup BK
Home Tarup Park
28.
lørdag
10.00
Allesø GF
Herrer
U9
U9 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Aarup BK
Scankab Arena i Aarup
28.
lørdag
10.30
Aarup BK
Herrer
U9
U9 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Tarup/Paarup IF
Scankab Arena i Aarup
28.
lørdag
11.00
Aarup BK
5
Herrer
U16
U16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Scankab
TEAM Højfyn
7
Scankab Arena i Aarup
Scankab
28.
lørdag
11.00
Aarup BK
Herrer
U9
U9 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Sanderum BK
Scankab Arena i Aarup
28.
lørdag
11.30
Aarup BK
Herrer
U9
U9 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Morud IF
Scankab Arena i Aarup
28.
lørdag
12.00
Aarup BK
Herrer
U9
U9 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Ebberup IF
Scankab Arena i Aarup
28.
lørdag
14.00
Hårslev
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 2
Hårslev Stadion
Aarup BK
Hårslev Stadion
28.
lørdag
14.00
Søhus Stige
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 3
Rema 1000 Arena Søhus
Aarup BK
Rema 1000 Arena Søhus
28.
lørdag
15.00
Aarup BK
1
Kvinder
U16
U16 pige 11M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
2
Scankab Arena i Aarup
Scankab
29.
søndag
10.00
Tarup/Paarup IF
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Home Tarup Park
Aarup BK
Home Tarup Park
29.
søndag
10.00
Fraugde G & IF
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2017 • Pulje 1
Fraugde Stadion
Aarup BK
Fraugde Stadion
29.
søndag
10.30
Aarup BK
6
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
Assens FC
3
Scankab Arena i Aarup
Bane 2B
29.
søndag
10.30
Aarup BK
1
Kvinder
U12
U12 pige B/C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
MG & BK
2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
29.
søndag
13.00
Aarup BK
1
Herrer
U17
U17 drenge B (født 2001) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Scankab
Kerteminde BK
7
Scankab Arena i Aarup
Scankab
29.
søndag
13.00
Aarup BK
1
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
Tåsinge f. B.
2
Scankab Arena i Aarup
Bane 2A
29.
søndag
14.00
Bogense G & IF
NR. 1
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 3
Bogense Stadion
Bane 4 - 8 mands
Aarup BK
NR. 2
Bogense Stadion
Bane 4 - 8 mands
November 2017
4.
lørdag
14.00
Dalum IF
Omklædning 4
Herrer
U16
U16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Lars R. Jacobsen Park.
Totalbanen Kunst
Aarup BK
Omklædning 9
Lars R. Jacobsen Park.
Totalbanen Kunst

Følg os på facebook